Siam Park

 

Poznaj uroki Siam Park wybudowanego w 2008 roku, jednego z najwspanialszych parków rozrywki wodnej na świecie. Przeżyj moc niezapomnianych atrakcji w NR 1 NA ŚWIECIE parku wodnym wg fanów Trip Advisor. Siam Park jest zlokalizowany na południu Teneryfy przy centrum turystycznym Las Americas i Los Cristianos, park o powierzchni 185000m² obejmuje ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje nawiązujące swą stylistyką do architektury Tajlandii. Dodatkowo miejsce to oferuje przestrzenie do organizowania różnego rodzaju eventów, spotkań, imprez firmowych, spektakli muzycznych, a także naukę pływania na desce dla dorosłych i najmłodszych adeptów surfingu (jedna z największych sztucznych fal na świecie). Kilka razy do roku organizowane są tam spektakularne festiwale muzyczne pod nazwą Farra World.

ATRAKCJE W SIAM PARK

 • MEKONG RAPIDS – ogromna, półotwarta rynna, przeznaczona do spływu (tzw. rafting) wielkim pontonem do 4 osób, super zabawa dla lubiących przygody.
 • THE GIANT (wzrost min. 1.25m) – dwie symetryczne zjeżdżalnie (zamknięta rynna) przeznaczone do zjazdu pontonem 1 lub 2-osobowym, podczas zjazdu wpadamy do „otwartego leja”.
 • THE TOWER OF POWER (wzrost min. 1.42m) – gigantyczna wieża na szczycie, której rozpoczynamy zjazd (6-7 sek.), z impetem przelatujemy przez ogromne akwarium i wpadamy do małego, płytkiego basenu. Zjeżdżalnia dla lubiących podwyższony poziom adrenaliny!
 • DRAGON (wzrost min. 1.25m) – zjeżdżając pontonem 4-osobowym w ogromnej zamkniętej rurze, pokonujemy kilka zakrętów i kilkumetrowy stromy uskok, po czym wpadamy do rynny w kształcie lejka bezpośrednio pod gigantycznym smokiem. Rajd kończymy w basenie o głębokości ok. 1 metra, pierwszy zjazd wyzwala dużo emocji!
 • THE VOLCANO (wzrost min 1.25m) – atrakcja podobna do Dragona z tą różnicą, że zamiast do lejka zjeżdżamy do środka „krateru wulkanu”, efekty świetlne i akustyczne potęgują emocje, wpadamy do tego samego basenu co z atrakcji „Dragon”, lecz po przeciwnej stronie, niezapomniane wrażenia gwarantowane!
 • JUNGLE SNAKE (wzrost min. 1.25m) – system czterech przeplatających się zjeżdżalni półodkrytych, wijących się wśród tropikalnej dżungli, do zjazdu używamy pontony 1 lub 2-osobowe, wpadamy do basenu o głębokości ok. 1 metra.
 • NAGA RACER (wzrost min. 1.10m) – sześć równolegle biegnących torów, które pokonujemy na specjalnie przeznaczonych do tego celu, piankowych matach, doskonała atrakcja dla rodziny i przyjaciół. Ręce w stawach łokciowych należy zablokować pod kątem minimum prostym lub większym, emocjonujący wyścig!
 • LOST CITY (w skład tej atrakcji wchodzi strefa dla dzieci 2-3 letnich) – system zjeżdżalni, mostów, wodospadów, sikawek, ukrytych wodnych pułapek, a wszystko to na kilku poziomach. „Zaginione miasto” pozwoli dzieciom zapomnieć o rodzicach na dobrą godzinę lub dłużej, raj wodny dla starszych i młodszych.
 • SIAM BEACH – ogromna, sztuczna plaża z żółtym piaskiem, niezliczona ilość leżaków, błękitna woda w gigantycznym basenie, palmy i tajska architektura przeniosą Cię do prawdziwego raju, relaks, opalanie i dobra lektura! Nieczytający obserwują śmiałków zmagających się z 3 metrowymi falami, żyć, nie umierać!
 • MAI THAI RIVER – to leniwie wijąca się wśród tropikalnej roślinności rzeczka, która przeznaczona jest dla osób łaknących spokoju, wodospady, mostki i inne atrakcje czekają na chętnych do „pobyczenia” się na pontonie. Dla pragnących emocji wersja bardziej zmodyfikowana. Wjeżdżamy pontonem na taśmę, która nas przemieszcza na wyższy poziom i stamtąd mini spływem „raftingowym” dostajemy się do środka akwarium z tysiącem kolorowych rybek. Podwodny raj!
 • MERCADO FLOTANTE – to sieć kilku sklepów z pamiątkami, zbudowanych na wzór tajskiej wioski. Osadzone na wystających z wody palach w swych wnętrzach kryją upominki z Siam Parku, małe markety i lodziarnie. Wokół nich pływają tysiące karpi królewskich i innych gatunków ryb.
 • LEONES MARINOS – przy wejściu/wyjściu znajduje się ogromny basen z fokami, które bawiąc się ze sobą witają i żegnają wszystkich turystów. Żal wychodzić!!!

ORGANIZATORZY ZADBALI RÓWNIEŻ O NASZĄ DIETĘ. WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO NASTĘPUJĄCYCH BARÓW I RESTAURACJI NA TERENIE SIAM PARK:

 • THE TEA HOUSE – nieduży bar, położony wśród MERCADO FLOTANTE z widokiem na wybieg z fokami, w którym serwuje się kawę, herbatę i sandwiche.
 • THAI HOUSE – restauracja, która oferuje kuchnię zarówno orientalną jak i tradycyjną, palce lizać!
 • THAI BAR – idealne miejsce do relaksu i wypoczynku, gdzie w wygodnych kanapach możemy napić się piwa, drinka czy ugasić pragnienie zimnym napojem.
 • BEACH CLUB – restauracja w formie bufetu, usytuowana na plaży, nęci nas swymi zapachami pochodzącymi z różnych zakątków świata.
 • BEACH BAR – wyjątkowe miejsce z widokiem na ocean, sąsiednią wyspę La Gomera oraz Palacio de Olas (zamek, który tworzy 3 metrowe fale). Z napojem orzeźwiającym czy drinkiem w ręku zapominamy o wszystkich troskach!

GODZINY OTWARCIA:

 • LATO: (od 1 maja do 31 października) 10.00–18.00
 • ZIMA: (od 1 listopada do 31 kwietnia) 10.00–17.00SiamPark Logo